Технологія посадки і вирощування гороху у відкритому грунті

Технологія вирощування і посадки гороху з насіння у відкритий грунт, опис, фото.

Технологія вирощування і посадки гороху з насіння у відкритий грунт, опис, фото.

Горох — культура з високим вмістом харчової цінності і вітамінами А, групи B і C. Горох — культура дуже стародавнього походження, вирощувалася і використовувалася ще стародавніми греками і римлянами.

На городі горох дуже чутливий до тепла і процвітає тільки в прохолодну погоду. На півдні його вирощують восени і взимку, а на півночі навесні. У спекотну погоду зростання уповільнюється, з’являються комахи та хвороби, і після слабкого запилення стручки практично не мають насіння.

Кілька днів тому познайомився з смачною культурою – артишок, тому, прочитайте і ознайомтеся зі статтею на тему “артишок, вирощування з насіння” і побалуйте своїх родичів корисним сніданком.

Хороші сорти гороху посівного

Більшість перерахованих сортів гороху можна розділити на кілька груп: карликові (низькорослі) або високі (високорослі), гладкі чи зморшкуваті, харчові, ранні і пізні.

Під вирощування рекомендуються карликові сорти гороху:

  • Аляска (рівний сіяний);
  • Диво;
  • Laxtonian;
  • Прогрес.

Високорослі сорти гороху:

  • Treezonia;
  • Олдермен;
  • Ванда.

Обробка грунту під посадку гороху, добрива

Горох можна вирощувати на різних типах ґрунтів. Для дуже ранньої посадки краще використовувати піщані або мулисті типи ґрунтів, але для більш пізньої посадки ідеальним грунтом буде дренований суглинок. Реакція грунту по кислотності повинна бути 6,0-6,5 рН.

Якщо використовується гній, він повинен бути добре перепрілий або ще доданий в грунт восени попереднього року.

Горох — зернобобова культура, і, отже, поглинає азот з повітря. Гній використовують по 30-35 кілограмів на 100 кв. метрів. Якщо немає гною, повинні збільшити внесення добрив на 10 кг. Для гороху грунт повинен бути ретельно підготовлений і удобрений, щоб забезпечити пухкість грунт під вирощування гороху, особливо в промислових цілях.

Посадка гороху насінням у відкритий грунт

Горох треба висаджувати ранньою весною насінням, як правило, одну з перших культур в городі, в заздалегідь підготовлений грунт.

Посадка насіння гороху має проводитися у відкритому грунті, у ямки, не глибші ніж на 2 сантиметри. Для високорослих сортів робимо відстань між посадками в 10-20 сантиметрів, крім того насіння висаджують у два ряди.

Високорослі сорти гороху краще садити під шпалерою, так як вони далі будуть плентатися і рости все вище. Опори повинні бути розміщені на час посадки і можуть складатися з однієї кисті, 1-2 метри у висоту. Під шпалеру краще всього використовувати дрібну сітку, щоб після збирання її можна було легко згорнути і зберігати протягом наступного року.

До речі, гідропоніка, обладнання для вирощування овочів, допоможе виростити горох взимку в домашніх умовах, в квартирі.

Вирощування, догляд за посівами гороху

Горох вимагає досить дрібного розпушування землі для боротьби з бур’янами. На місцях з використанням дроту шпалери необхідна ручна прополка в ряду.

Комерційні виробники, які вирощують горох в промислових цілях і великих масштабах використовують селективні гербіциди для хімічної боротьби з бур’янами. Це не рекомендується для використання під час домашнього вирощування гороху на городах.

Горох, збирання врожаю з городу

Збирання врожаю гороху з городу можливе в ранній і пізній термін. Стручки збираються вручну, коли насіння починає заповнювати стручки. Якість гороху асоціюється з ніжністю і високим вмістом цукру. Під час дозрівання насіння вміст цукру швидко зменшується зі збільшенням крохмалю. Недостиглі стручки гороху містять жорсткий і плоский смак.

Горошини, які збирають у промислових цілях на піку якості, а потім піддаються обробці протягом 4-5 годин при температурі 35° С, будуть втрачати свою солодкість і ніжну текстуру.

Шкідники гороху та боротьба з ними

Горохова попелиця найбільш небезпечний шкідник гороху, вона смокче перший сік з зростаючого кінчика, але в кінці кінців зі всієї рослини. ЇЇ можна контролювати шляхом опудрювання розчином, котрий містить малатіон, диметоат.

Горохова зернівка, бура, з білим і чорним. Дорослі живляться квітами і личинки вгризаються в зелене насіння. Контролюється розпиленням за допомогою 8% концентрату емульсії паратиону на 100 гал.

Хвороби гороху і боротьба з ними

Борошниста роса, грибок — серйозні хвороби гороху в жарку, вологу погоду, утворюють щільний білий або сіруватий наліт на листках. Витирання пилу з вмістом вапняно-сірчаного відвару дозволить вам контролювати ситуацію.

Кореневі гнилі викликаються кількома грибами, які живуть у грунті, часто серйозно скорочують стан рослин. Основний контроль лежить в посадці в добре дренованих і аерованих грунтах, і, можливо, обробці насіння перед посадкою.

Є ще одне грибкове захворювання гороху. Заражені рослини показують зів’яле листя, що призводить до затримки росту. Контроль такою ж системою, як і для кореневих гнилей.