Отруйний гриб Свинушка тонка, фото, опис

Отруйний гриб Свинушка тонка (лат. Paxillus involutus) – гриб, який належить до сімейства свинушкових.

Свинушка тонка (на фото), їстівний чи ні? В описі нижче ми постараємося відповісти й попередити любителів грибників.

Цікавий опис отруйного гриба Свинушка тонка, фото і опис.

Цікавий опис отруйного гриба Свинушка тонка, фото і опис.

У минулому столітті гриб більш-менш вважали їстівним і грибники часто вживали його в їжу, зараз же, рекомендується обходити гриб стороною.

Гриби свинушки полюбляють змішані ліси (листяні і хвойні), дуже люблять рости в сусідстві з березами, дубами або під кущами, біля різних хвойних дерев. Практично завжди зустрінете групу грибів свинушок, з початку червня по середину жовтня. Зустрічається в лісах України, Росії і деяких інших країнах СНД.

Характеристики отруйного гриба Свинушка тонка

Капелюшок виглядає м’ясистим, великих розмірів (до 15 сантиметрів у діаметрі). М’якоть на колір жовта. Якщо розламати, ви не відчуєте запаху, а на смак зовсім несмачний. Але після пошкодження можна помітити зміну кольору з жовтого на більш бурий. Ніжка також довга – до 10 сантиметрів, а в діаметрі не перевищує півтора сантиметра.

Якщо говорити про отруйність гриба, хотілося б додати, що смертельність після прийому не на стільки сильна, як її описують різні джерела, однак, шкідливі речовини, що зберігаються в грибі, після прийому практично не виводяться з організму. Тому рекомендуємо самим відважним грибникам і господиням перед прийомом свинушок в їжу відварити гриби кілька разів, постійно використовуючи тільки чисту воду.

На додаток до невиводимості поганих речовин з організму, хочеться додати і те, що гриб любить вбирати радіацію, хімічні опади і важкі метали, на які так багаті ділянки біля доріг або хімічних фабрик. Якщо ви збираєте свинушки, будьте обережні і постарайтеся класти у кошик гриби з найвіддаленіших полян у лісі.

Отруйний гриб “Свинушка тонка”, відео опис: