Орхідеї, посадка і догляд в домашніх умовах

Правильна посадка орхідей у відкритому грунті в домашніх умовах. Фото, опис.

Правильна посадка орхідей у відкритому грунті в домашніх умовах. Фото, опис.

Багато з різновидів орхідей красиві і дуже ефектні — дуже корисне доповнення в сад — більшість з них легко вирощуються в домашніх умовах, в горщиках, відкритому грунті. Основний акцент приділяйте землі для вирощування орхідей. Більшість орхідей вимагають кислий грунт, фіброзний суглинок або торф’яний грунт, який довго залишається вологим. Знання середовища проживання квітів орхідей в дикій природі є вкрай важливим, тому що деякі ростуть на болотах, або тінистих прохолодних лісах, в той час як інші перебувають на луках серед трави, де ґрунт залишається прохолодним і вологим, але деякі види орхідей ростуть навіть у досить сухих трав’янистих рівнинах України. Найголовніше — підібрати умови як можна ближче їх природному середовищі існування відносно грунту і співвідношенню сонця, і тіні.

Захист орхідей від холоду взимку також важливий. Перед початком холодів важко мульчуйте листям область навколо орхідей або викладіть кілька сантиметрів торфу, цього буде достатньо.

Думаю, вам буде корисна стаття на тему – фекальні добрива для грунту. Знайдете новий спосіб підживлення рослин і квітів.

Де купити дешеві й гарні орхідеї

Де купити в магазині квітку орхідею, дешево.

Де купити в магазині квітку орхідею, дешево.

Садово-городні центри мають в асортименті товарів сорти орхідей відразу в горщику або в насінні, вони легко вирощуються і мають яскраві кольори. Центри можуть порадити культуру саме під ваші запити або конкретну місцевість, якщо орхідею будете вирощувати на вулиці. Цибулини (дітки) орхідей надходять для продажу, в основному з Азії. Деякі можуть бути зібрані з лісів і полів, але треба перевірити на місцевих і державних законах збереження, перш ніж ризикнути на вирощування такої квітки у своєму регіоні і кліматі.

Вересень і жовтень, коли цибулини орхідеї і бульби дозріли, настає ідеальний час для пересадки орхідей, але рослини практично неможливо знайти. Кращий спосіб — піти в ліс весною, знайдіть і позначте рослини під час цвітіння, потім поверніться на це місце восени, щоб викопати цибулини до себе додому. Збирати цибулини орхідеї в лісі чи на полі, коли вони цвітуть, і поки цибулина перебуває в активному зростанні, є майже завжди фатальним фактором для життя рослини. Вони повинні бути прийняті з великою грудкою землі, прикріпленим до коріння, чим більше, тим краще.

Хороші сорти для вирощування орхідей: Аретус, Blettilla, Calopogon, черевичок (місцевий вид), Habenaria, Зозулинець та Бородатка, Фаленопсис. Інші види теж красиві, хоч і не настільки популярні.

Краще всього почати з рослин, які є сильними, повноцінними, які добре зарекомендували себе у вирощуванні в горщиках і готові зацвісти. Не починайте з малих, слабких рослин, потрібно кілька років, щоб такі орхідеї почали цвісти, вони викликають труднощі початківців квітникарів.

Любите займатися в саду і городі? Прочитайте статтю на тему – посадка та вирощування яблуні в саду.

Хвороби орхідей та їх лікування в домашніх умовах

Хвороби орхідеї і способи їх лікування, фото, опис.

Хвороби орхідеї і способи їх лікування, фото, опис.

Орхідеї сильні квіти, рідко піддаються хворобам, але є кілька культурних проблем-хвороб, які потурбують уваги квітникаря. Ми представимо список найпопулярніших хвороб орхідей (виду фаленопсис та інші) та їх способи лікування в домашніх умовах.

  • Рослини, які добре ростуть, але не цвітуть, особливо високі, стрункі, з темно-зеленими глянсовим листям потребують більше в сонці або їжі з меншою кількістю азоту.
  • “Чорна гниль” і “м’яка гниль” на листі орхідеї є ознакою занадто високої вологості, відсутність достатньої руху повітря, вентиляції або орхідея потребує термінової пересадки. Гнилі ділянки на орхідеї слід вирізати. Вирізуйте і тканину навколо місця хвороби, потім розрізи повинні бути загерметизовані з порошком фунгіциду. Тоді рослину висушіть протягом кількох днів, щоб зцілити.
  • Проблеми орхідеї з комахами такі ж, як з іншими рослинами, але орхідеї настільки суворі, що наслідки зазвичай не різкі і симптоми з’являються, як правило, не відразу, як з іншими видами рослин. Лікування та спреї використовуйте такі ж, як для інших квітів в саду або будинку, крім того, нові спреї, якщо вони спеціально рекомендовані для орхідей, обережно протестуйте на кількох квітках.

Захворювання квітів орхідей та їх лікування

Деякі вірусні захворювання відображаються на орхідеї і, хоча більшість з них не дуже широко поширені, краще всього стерилізувати після кожної роботи з хворим рослиною всі інструменти, що використовуються для різання орхідеї, щоб уникнути перенесення можливої вірусної інфекції від однієї рослини до іншої. Давайте розглянемо популярні захворювання квітів орхідей і способи їх лікування в домашніх умовах:

  • “Мозаїка орхідеї” — вірус, який викликає світлі і темні смуги, паралельні жилки на листках квітів.
  • Ще одна форма хвороби орхідей, пов’язана з листям, називається “кільце-місце”. Хвороба викликає жовтуваті, а іноді і коричнево-чорні кільцеподібні плями на листках. Немає ніякого відомого лікування для будь-якої з цих вірусних хвороб, краще всього – ізолювати рослину. Заражені квіти повинні бути знищені.

Комахи, шкідники, які їдять рослину – є одним із способів передачі інфекцій на орхідеї, але, головним переносником хвороб вважається садівник-квітникар з інструментами / інвентарем. Садівник, зі своїми різальними інструментами завжди забуває дезінфікувати інструмент, після чого хвороба вже передалася на іншу рослину.