Папайя, вирощування в домашніх умовах з насіння

Умови вирощування папайї вдома, розмноження, догляд.

Умови вирощування папайї вдома, розмноження, догляд.

Папайю в народі називають “кавуни на деревах”. Ароматні жовті плоди варіюються в розмірі від двох до 14 сантиметрів при дозріванні. Аромат не можливо порівняти з чим-небудь, це щось середнє між ароматом дині, суниці і чорного кмину. Плоди папайї багаті вітамінами А, С і переповнені тіаміном. Вітамінів у фрукті більше, ніж в апельсинах і полуниці.

Сам плід папайї часто використовується в різних медичних цілях: для лікування хронічної діареї у дітей, виразки, росту пухлини, і в якості коагулянту крові. Пюре з папайї використовується як зволожувач при нанесенні на обличчя.

Вирощування дерева папайї з насіння в домашніх умовах

Дерева папайї садять на 5 метрів один від одного. Вони люблять багатий, вологий грунт і процвітають після внесення компосту. Дуже люблять витриманий курячий послід, кров’яне борошно та інші органічні рослинні продукти, багаті азотом.

Дерева починають приносити плоди на четвертий рік зростання. Дерево папайї зазвичай виростає до 7 метрів у висоту, а плоди достигають з середини зими до початку весни. Дерево витривале тільки в південній частині України і Росії, іноді і в більш прохолодних частинах, якщо вирощуються дерева папайї в захищених місцях, теплицях.

Буде дивно, якщо ви ще не знаєте про алое. Якщо ні – стаття “алое, вирощування в домашніх умовах” допоможе виростити лікувальну рослину.

Рослина папайї може бути чоловічого, жіночого або змішаного роду (формування чоловічих і жіночих квіток). Довгі, висячі суцвіття відрізняють чоловічий рід папайї від жіночого. Вони зазвичай не плодоносять. Жіночий рід папайї — прекрасні рослини, мають суцвіття біля основи листів, біля стовбура.

Одна чоловіча рослина в саду на 20-25 жіночих рослин, є ідеальним поєднанням в саду для запилення і виробництва нових фруктів.

Розмножують папайю насінням.

Папайї можуть страждати роздратуванням через сильне обрізування або травми.