Підготовка грунту для посадки

Як краще підготувати грунт восени для посадки овочів навесні. Поради та рекомендації.

Як краще підготувати грунт восени для посадки овочів навесні. Поради та рекомендації.

Запорука будь-якого успішного садівництва і врожаю є гарна підготовка ґрунту для посадки. Недостатня увага до підготовки грунту восени під зиму, покаже сильне ускладнення під час росту рослин і, звичайно ж, на загальному врожаї.

По-перше, дуже важливо очистити грунт від багаторічних бур’янів. Якщо тільки одна частина ділянки з багатьох цих бур’янів була очищена, скоро знову зросте і на другій стороні ділянки, заполонивши повністю. Після посадки ділянка виглядає повністю очищеною від бур’янів, проте, коріння деяких бур’янів легко може відродитися в цьому ж сезоні, ви повинні ретельно проконтролювати.

Коли краще перекопувати город?

Чи треба перекопувати город восени на зиму, під посадку рослин навесні. Поради та рекомендації досвідчених городників.

Чи треба перекопувати город восени на зиму, під посадку рослин навесні. Поради та рекомендації досвідчених городників.

Ви запитаєте, чи потрібно перекопувати город восени на зиму, перед весняною посадкою рослин? Запам’ятайте, перекопувати город важливо, це руйнує ґрунт, дозволяючи волозі і повітрю легше проходити, це має життєво важливе значення для благополуччя і розвитку рослин. Цей процес також дозволяє садівнику стежити за наявністю шкідників в ґрунті. Перекопуйте восени, перед посадкою ранньою весною, немає шкідників і бур’янів – ідеально.

Під час переорювання грунту городу, не забувайте включати в цей процес добре перепрілі органічні матеріали. Вони не тільки забезпечують живлення для рослин, але це також допомагає поліпшити структуру грунту. Після перекопування, доведіть грунт до розсипчастої консистенції, що забезпечує вільний дренаж надлишку води і, водночас, виступає в якості резервуару, щоб утримати достатню кількість води для рослин без підтоплення їх.

Остаточне руйнування грунту з граблями — це більше для естетичного задоволення, ніж корисності; площа посадки буде виглядати більш привабливою, якщо вона має гладку поверхню, ніж якщо її залишити необробленої.

До речі, червона степова корова дуже любить пастися на доброму грунті з смачною зеленою травою.

Структуроутворювачі грунту

Більшість садів мають ділянки, де з якихось причин, на деяких місцях менше вологи, ніж скрізь. Якщо ви поліпшите грунт і виберите рослини, які можуть процвітати в сухих умовах це не повинно викликати проблему. Давайте розглянемо популярні структуроутворювачі грунту:

  • Компостна кора на поверхні грунту не має більшу харчову цінність, але робить хорошу мульчу при нанесенні на поверхню, за рахунок зменшення випаровування води і запобігання бур’янів. Але буде руйнуватися з часом.
  • Стійловий гній багатий живильними речовинами, але часто містить насіння бур’янів.
  • Садовий компост (грунтова суміш) також дуже хороший в якості кондиціонера і має хорошу поживну цінність.
  • Прес-форма листя також має гарну поживну цінність і є відмінним кондиціонером та мульчою.
  • Торф не дуже підходить, так як він руйнується дуже швидко і має мало поживної цінності.

Правильний догляд за ґрунтом для вирощування, посадки рослин

Грунт потребує постійного правильного догляду, взимку, навесні, влітку і восени, адже рослинам потрібен правильний грунт, переораний, удобрений. Зараз розглянемо поради по догляду за грунтом:

  1. Хімічний спрей є єдиним способом повного викорінення багаторічних бур’янів з ділянки. Важливо завжди слідувати інструкції на пачці, не тільки з очевидних причин безпеки, але також щоб переконатися, що ви використовуєте правильну дозу, щоб вбити всі бур’яни в зоні перший раз і не нашкодити правильним рослин на городі.
  2. Якщо територія складається з дерну, приділіть увагу на видалення коренів бур’янів з дерну, щоб не пошкодити загальний стан дерну – зробіть це руками.
  3. Перекопуючи грунт, видаліть коріння бур’янів і великі камені з городу. Переорайте двічі, якщо грунт необхідно розпушити. При можливості, додавайте добре перепрілі органічні матеріали, щоб грунт перед посадкою рослин покращив свій стан.
  4. Додавайте компост (грунтову суміш) або гній у грунт, або викладіть поверх грунту, це дозволить видалити всі корені бур’янів.
  5. Якщо перекопуєте город восени, залиште грунт для зимової погоди, щоб зламати залишки бур’янів. Використовуйте граблі або мотику, щоб розбити великі грудки грунту.