Посадка та вирощування садової чорниці

Чорниця – популярна рослина чагарник в лісах України, стійка до комах-шкідників. З чорниці виготовляють безліч смачних вин, а також кущ додає красу в будинку при використанні в якості неформальної огорожі.

Грунт для посадки та вирощування садової чорниці

Як посадити і вирощувати кущі чорниці в домашніх умовах, правильний догляд, обрізання, фото і опис.

Як посадити і вирощувати кущі чорниці в домашніх умовах, правильний догляд, обрізання, фото і опис.

Вирощують садові або лісові чорниці досить близько до її диких предків, щоб бути впевненим у натуральних, органічних добривах. Вони люблять перегній і м’який лісовий ґрунт настільки, що при будь-якому іншому грунті чорниця практично не буде зростати.

У природних умовах цвіте чорниця і приносить смачні плоди у рідко відвідуваних місцях лісу, де грунт практично покритий багатою ковдрою з гниючих рослин. У дикому вигляді росте серед хвої лісів України, Росії, на гірських схилах Карпат.

Кислотність грунту для чорниці повинна мати рН від 5 до 5,6. Необхідно достатня кількість торфянистого матеріалу, мульчі. Якщо потрібне додаткове окислення грунту під вирощування чорниці, використовувати торф або компост, приготований без вапна. Торф має бути вкопаний в землю, і добре перемішаний з нею.

Ви повинні доглядати за кущами чорниці, але, догляд полягає в малому, своєчасному підрізанні кущів та дотримання правил під час вирощування.

Незважаючи на необхідність вологи, чорничний кущ вимагає хорошого дренажу. Вода не повинна стояти на поверхні. Підводячи підсумки, прохолодний, вологий, кислий грунт – кращі умови для росту коренів лісової чорниці і підтримання життя рослин на присадибній ділянці.

Посадка чорниці садової та вирощування вдома

Після викопування коренів чорниці з лісу, для посадки чорничних кущів у домашніх умовах необхідно, щоб коріння було захищене від висихання. Не піддавайте коріння під висушуючу дію сонця або вітру. Садити садову чорницю краще в прохолодному вологому підвалі або в тіні, поки вони не приймуться. Викопайте яму досить велику, щоб коріння без вигину, у вільний простір могло легко проростати і розвиватися. Коли яма наполовину заповнена грунтовою сумішшю, щільно утрамбуйте грунт. Заповніть яму повністю і утрамбуйте грунт складніше. Зверху краще залишити грунт рихлим або накрити мульчею. Біля саджанці чорниці залиште поглиблення у верхній частині, щоб вода легше проходила. Якщо використовується гній, він повинен бути добре перепрілий і змішаний з грунтом. Гній можна використовувати для мульчі. Ніколи не кладіть свіжий або перепрілий гній біля коренів. Він може нагріти, висушити і пошкодити коріння.

Посадка повинна проводитися ретельно, це важливо, ви не повинні поспішати. У всіх випадках, упакуйте грунт твердо, і використовуйте вологий грунт. Молоді рослини, зазвичай від восьми до 15 сантиметрів у висоту, слід висаджувати ранньою весною або пізно восени. Простір близько п’яти футів один від одного, з рядами близько семи футів.

Чорниця не самозапилюється, тому краще садити більше одного сорту. Оскільки кожен з поширених різновидів має кілька різних характеристик, це хороша практика вирощування чорниці садової, при цьому, різні сорти дозрівають в різні терміни і відрізняються за смаком.

Для гарного запилення чорниці – утримуйте і залучайте бджіл на ділянку.

Обрізка чорниці садової восени, догляд

Чорниця, обрізування однорічних кущів.

Чорниця, обрізування однорічних кущів.

В дикій природі, стебла чорниці коротшають шляхом спалювання. Але в саду секатори повинні бути використані після чотирьох або п’яти років від моменту висадки кущів. Сорти чорниці сильно розрізняються. Деякі вимагають легкої осінньої обрізки, а інші – повноцінної обрізки, з постійним контролем.

Існує два типи розмноження кущів чорниці, вирізати тонкі стебла восени, але вони не можуть пережити пересадку, і вирізати найстаріші і найбільші стебла, що ростуть вже кілька років і не можуть більше використовуватися, крім як на нові кущі, під розмноження. Обрізання корисне тим, що кущі стануть більш відкритими, зникне проблема тісноти.

Чорниця, хвороби і шкідники, як боротися, лікувати

Важливо придушувати всі бур’яни. Краще всього це зробити за допомогою мульчі кожен рік, торф і дубове листя краще підійдуть, ніж тирса або хвоя. Компост допоможе.

Існує кілька головних шкідників кущів чорниці: дрозофіли, з яєць яких вилуплюються личинки, які пожирають чорничні ягоди і другий за популярність шкідник – червоний черв’як, збиток від якого, обмежується лише великими комерційними посадками. Кращий контроль шкідників – ротенон пилу, 25 фунтів на акр. Він застосовується п’ять разів у період між червнем і закінченням збору врожаю. Дрібне розпушування допомагає шляхом виведення на поверхню личинок хижака мурах і птахів.

Важка хвороба чорниці – це мумія ягід, яка викликає загнивання і опадання ягід. Контроль (тільки під час промислового вирощування садової чорниці) полягає в зборі старої мумії з землі і знищення.