Посадка, догляд та вирощування яблунь в саду

Посадка та вирощування яблуні в домашніх умовах в саду своїми руками. Фото, опис.

Посадка та вирощування яблуні в домашніх умовах в саду своїми руками. Фото, опис.

Яблуня культивується у всіх країнах Європи вже більше 2000 років. Сьогодні, Україна, Росія, Польща є провідними виробниками яблук. Загальна кількість дерев впала на початку цього століття, але врожайність залишається майже незмінною завдяки чудовому ґрунті і нових методах догляду за яблунями.

Найбільш популярні сорти яблук для домашнього і промислового вирощування: Медунка, Делішес, Голден делішес, ром Бюті, Джонатан, Йорк. Такі старі сорти дерев яблунь, як Болдуін, Граймс, Північний шпигун втрачають популярність.

Яблука ростуть практично на будь-яких грунтах, але краще в суглинку. Загальним правилом є те, що вони розмножуються в ґрунтах, що підходить для загальної крупи і картоплі. Нахил посадки сприяє дренажу повітря, мінімізуючи шкоду, але і сприяє ерозії грунту.

Дерева яблунь повинні бути забезпечені великою кількістю органічних речовин, таких як важкі мульчі люцерни або скошеної трави.

Мульча повинна бути достатньо глибокою, щоб задушити бур’яни під підставами дерев. Краще збільшувати глибину мульчі з віком дерева:

  • п’ятирічні дерева можна мульчувати, використовувати 60 сантиметрів соломи;
  • дерева від двох до чотирьох років – пропорційно менше.

Природні форми азоту можуть застосовуватися в період падіння листя. Використовуйте 30/2 фунта бавовняного шроту на дерево. Якщо занадто багато азоту отримує дерево в кінці сезону, воно буде сприйнятливе до зимових пошкоджень.

Молоді дерева яблуні в саду мають неглибоку кореневу систему, і тому більш уразливі до нестачі води і поживних речовин, ніж старі дерева. Великі дерева також можуть у важкі часи розраховувати на харчування з води, яка подається в корі дерева.

Щоб захистити дерева від мишей та інших дрібних тварин, загорніть алюмінієву фольгу навколо підстави восени.

В кінці зими або ранньою весною, поки дерева знаходяться в стані спокою і, перш ніж їх починають набухати бруньки, нанесіть масло-спрей. Рецепт суміші: на 3% змішується масло і вода. Спрей вбиває багато яєць шкідників-комах до народження.

Колоновидна яблуня, посадка і догляд

Посадка, вирощування і догляд за колоновидною яблунею в саду, поради, фото і опис.

Посадка, вирощування і догляд за колоновидною яблунею в саду, поради, фото і опис.

Для посадки в саду в домашніх умовах, купіть здорові дворічні дерева колоновидної яблуні від півтора до двох метрів у висоту і висаджуйте після того, як листя впало, в кінці жовтня на початку листопада. Яблуня ідеальна тим, що вона спокійно може вирощуватися в будь-яких умовах: в приємних умовах України. У свіжу яму дерева також можна висаджувати ранньою весною, але навесні земля повільно сохне і вегетація буде добре розвинена до моменту посадки яблуневого саду. Молоді яблуні витримують шок від пересадки краще всього, коли вони перебувають у стані спокою, ще одна вагома причина для осінньої посадки яблунь. Після посадки дерев, перш ніж земля замерзає, ріст коренів відбувається відразу, дерева будуть мати хороший старт на весні.

Дерева як мінімум двох сортів слід висаджувати на відстані 50 метрів між яблунями при посадці, тому що потрібно для дерев запилення одного сорту пилком іншого.

До речі, ярославська порода корів дуже любить їсти яблука, якщо не стежити, втратите урожай!

Підгодівля яблунь восени добривами

Добрива, що вносяться восени під яблуні допоможуть проконтролювати правильний ріст і розвиток дерев у саду. Якщо грунт кислий, внесіть півкілограма ефіру на 1/2 кг вапна і фосфоритної руди на одне дерево на весь фруктовий сад до посадки. Половина цієї суми може бути достатньо для молодих дерев, вирощених на покривній культурі, яку косять під мульчу. Якщо яблуні ростуть в дерновому середовищі і мульчуються сіном, додайте азотні добрива. Збільшити суму з кожного повторюваного сезону, досягаючи максимального застосування двох кілограмів азоту у віці семи або восьми річних дерев. Застосовувати азотисті речовини у коло шириною близько трьох метрів.

Дефіцит азоту покажуть дрібні, жовтуваті листя.

Чому обпадають яблука

Після цвітіння дерева, в більшості садівників виникає питання – чому обпадають яблука, і чи потрібно прибирати опалі яблука.

Падіння яблук, якщо не в надлишку, – це природне явище, природний спосіб усунення неправильно запилюють плодів. Це також видаляє плід, яке дерево не може нормально довести до зрілості, не вичерпавши свій запас поживними речовинами. Взагалі відбувається два періоду опадання яблук. “Перша крапля” починається після опадання пелюсток цвіту і триває протягом двох або трьох тижнів. Так зване “падіння в червні”, яке починається через кілька днів після завершення першого падіння, є не зовсім вірним, оскільки воно зазвичай охоплює період від двох до чотирьох тижнів десь від кінця травня до початку червня. Надмірне падіння яблук може бути викликано нестачею бору, або магнію, або нестачею вологи, і навіть перебір азоту може стимулювати раннє опадання яблук з дерева.

Парша яблуні восени, як боротися

Парша зимує на відмерлих плодах і мертвих листках або під деревом. Парша яблуні особливо помітна від початку літа до осені, а боротися з хворобою потрібно!

Хворобу можна запобігти значною мірою, акуратно видаливши всі мертві листя і плоди в компост і мульчувавши під деревом. Сплячий спрей навесні допоможе.

Як омолодити яблуню, омолоджуюча обрізка

Яблуні можуть приносити врожай від 30 до 50 років. Якщо стовбур або гілки сильно згнили або близько чверті дерева померли внаслідок захворювання або травм взимку, його зазвичай не варто намагатися врятувати.

Як омолодити старе дерево яблуні? Не охоче зрізати старе дерево, яке ви пам’ятаєте ще з дитинства, з цього, омолоджуюча обрізка яблуні завжди стане у пригоді. Тим не менш, ось кілька загальних порад садівникам, які намагаються вдихнути нове життя в старі недоглянуті дерева яблунь:

  • вирізуйте старі гілки;
  • видаліть, по можливості весь мох;
  • відкрийте дереву світло і циркуляцію повітря;
  • розбийте грунт навколо дерева, внесіть компост, гній і органічні матеріали;
  • застосовуйте органічний азот, такий як запечена кров, бавовняна їжа або багатий азотом мул, від 15 до 25 кілограмів на дерево.

Робіть це регулярно протягом кількох сезонів, і ви повністю омолодите старе дерево яблуню.

Вибір місця для посадки яблуні

Вибір місця для посадки та вирощування яблуні в саду, біля будинку, фото.

Вибір місця для посадки та вирощування яблуні в саду, біля будинку, фото.

Сонячне літо і відносна свобода від весняних морозів роблять західну і південну частину країни відмінним місцем для вирощування яблуневих садів, хоча у великих садах повинні бути налаштований або взагалі – можливість зрошення.

В цілому, вибір місця для посадки яблуні не складне завдання, основним фактором визначення того, які сорти можна вирощувати – є температура. Поговоріть з фермерами-садівниками в безпосередній близькості, вони порадять сорти, які захищені від шкідників і стійкі до температурних показників даного регіону вирощування яблуневих садів.

Постійний сильний вітер на території саду погано позначиться на врожайності, постарайтеся захистити сад, можна природними загороджами. Краще вибирати територію з невеликим нахилом.

Тепер поговоримо про самі дерева. Хоча карликові сорти яблунь коштують трохи більше спочатку, вони мають ряд переваг для садівника. Більшість стандартних сортів яблуні починають приносити плоди від п’яти до десяти років; карликові дерева приносять від одного до трьох років після посадки. Карликові сорти виробляють в середньому від 50 до 150 кілограмів фруктів в сезон. З урахуванням розміру дерева, у вас є можливість вирощувати набагато більше дерев на невеликій території. Ви можете посадити 5-6 таких сортів дерева на місце, яке призначалося під один великий сорт яблуні. До того ж, карликові сорти яблуні значно легше запилюються.

Садівники зацікавлені у вирощуванні деяких з барвистих старих сортів яблунь, але для їх регіональної адаптації і виняткового смаку, слід подумати про щеплення живців.

Про щеплення живців ми розповімо в іншій статті. А зараз, ви дізналися всі найпопулярніші питання і моменти з вирощуванням яблук у власному саду.

Вміст вітаміну С в яблуках

Які вітаміни містяться в яблуках? Цікаве питання, але ми маємо на нього відповідь! Яблука є важливим джерелом вітаміну С, його тут міститься у великій кількості, хоча сорти дуже відрізняються за рівнем цього вітаміну. П’ять смачних яблук забезпечують мінімальну кількість вітаміну С, можна отримати ту ж суму вітамінів від одного яблука сорту Болдуін. Жовтий Ньютон і Північної шпигун також хороші джерела вітаміну. Макінтош, Джонатан і імператорська ставка володіють низьким вмістом вітаміну С.

Цікаво, що невеликі яблука багатші вітаміном С, ніж великі яблука; маленькі яблука мають велику площу шкурки на кілограм фруктів, ймовірно, це є причиною високого вмісту вітаміну C. Це щастя, що яблука практично не втрачають вміст вітаміну С при зберіганні. Якщо зберігати при 2.22°, яблука сорту Болдуін втрачають вітамін С протягом п’яти або шести місяців. Однак, якщо температура зберігання підніметься до 7.22°, вітаміни будуть втрачені швидше.