Посадка, вирощування насіння алое вера в домашніх умовах

Вирощуємо алое вера для лікування, на косметику, або навіть в промислових масштабах.

Вирощуємо алое вера для лікування, на косметику, або навіть в промислових масштабах.

Посадка та вирощування насіння алое вера (дивіться фото) у власних домашніх умовах виглядає і звучить складно, однак, коли ви почнете, побачите, що виростити алое вдома просто і легко.

Вирощується алое вера, в основному, на відкритому повітрі в теплому кліматі, алое залишається одним з найпопулярніших кімнатних рослин у світі. Славиться своїми лікувальними властивостями. Алое вера використовується, щоб заспокоїти роздратування шкіри, під час догляду за волоссям і при виготовленні косметики.

Тонкощі вирощування алое вера вдома, опис

В принципі, можна вирощувати алое з листа (живців), так як їх багато і вони вже великі. Але ми розглянемо варіант посадки насіння.

При вирощуванні алое з насіння, від господаря потрібно насіння алое вера, грунт, компост, пластикові, 3-дюймові горщики, пісок, торф і вода.

Для початку, змішуємо торф і пісок, потім з допомогою вологої суміші залити пластиковий горщик. Насіння повинні бути посіяні зверху суміші, потім покривається компостом.

До речі, алое вера круто виглядає в зимовому саду. Як раз для цього, ми написали статтю на тему “зимовий сад своїми руками“, тут ця лікувальна рослина ідеально впишеться.

Рослина квітка алое вера, догляд в домашніх умовах

Потім лоток повинен бути поміщений в місце з температурою від 25° до 30°. Достатньо світла допоможе насінню алое прорости дуже швидко. Звичайно ж, сонячне світло необхідне для проростання, але в цей же час, простежте, щоб не було прямих сонячних влучень.

Переконайтеся, що грунт завжди вологий, при необхідності, полийте майбутні сходи. Сходи можуть почати з’являтися через місяць після посадки, іноді, процес затягується на 4 місяці.

Коли сіянці виростають досить великими, їх можна пересадити в більш великі горщики, на так зване – постійне місця. Горщики використовуються в якості постійного “дому” тому, що їх часто вирощують для декоративних цілей в будинку. Переконайтеся, що грунт добре дренований і піщаний. Деякі садівники бажають використовувати теракотові (неглазуровані, на основі глини керамічні) горщики, тому що вони пористі. Переконавшись, що там є дренажний отвір можна продовжувати пересадку. Ідеально підходить суміш для сукулентних і кактусні мікси.

У холодних місцях або зимових сезонах, горщики повинні зберігатися в приміщенні (будинку або теплиці), оскільки вони нетерпимі до сильного снігопаду та морозів.

Алое Вера стійка до більшості комах, тому боротьба з шкідниками є відносно легко, проте, щитівки, попелиці та борошнисті червці можуть пошкодити їх.

При поливі кімнатних рослин, важливо те, що садівники дозволяють рослині повністю висохнути, перш ніж знову їх мочити, щоб уникнути перебору з водою, що підірве своє здоров’я і загальне зростання. У холодну пору року рослини, як правило, висихають повільніше, ніж зазвичай, тому полив скорочують.

Ось і повний процес посадки, догляду за алое вера, як самі змогли переконатися, нічого складного, головне – терпіння.