Збаразький замок

Збаразький замок (фото) – красива історична пам’ятка, котра відігравала роль оборонної споруди міста Збараж (Тернопільська область). Знайти замок у місті Збаражі не важко, він розташований трішки вбік від центру міста, в сторону парку на Замковій горі, ви дійсно повинні відвідати це місце!

Збаразький замок – пізнавально, цікаво!

Красива історична, архітектурна пам'ятка - Збаразький замок, фото та опис, історія будівництва.

Красива історична, архітектурна пам’ятка – Збаразький замок, фото, опис, історія будівництва.

У місті Збараж (перший замок будувався у 1393 році), князь Дмитро-Корибут збудував оборонну споруду – замок, котрий, на жаль, був декілька раз зруйнований татарами в 1474 та 1598 роках.

Новий замок, котрий зберігся до наших днів, був збудований на місці старого у 1631 році. Архітектором Збаразького замку був італійський відомий світові архітектор Вінченцо Скамоцци. Вінченцо разом з військовим інженером Андреа дель Аква змогли за власним досвідом спланувати ідеальний, захищений замок. Однак, через 40 років по завершенню будівництва, у 1675 році на Збаразький замок знову “налетіло” військо чужинців – турків, з могутнім полководцем Ібраґімом-Шишманом, котрі захопили замок та спалили його.

Після захоплення замку, він досить довгий час перебував у занепаді, певний час в стінах замку знаходився місцевий цукровий завод. Після пожежі Збаразький замок звільнився та під організацією поляків (1920-1930 роки), замок було відновлено та розпочалась повна відбудова всіх прибудов, планувалось добудувати гімназію. На жаль, в 1939 році розпочалась Друга Світова війна та будівництво гімназії припинилось.

Краєзнавчий музей, замок в Збаражі

Із Незалежністю України приходить нове керівництво та розпочалась організація місцевого краєзнавчого музею (з 1994 року). З цього ж року, Збаразький замок відноситься до комплексу споруд 3баразького державного історико-архітектурного заповідника, чим ми можемо пишатись.

Порекомендуємо відвідати замок в Збаражі та на власний погляд оцінити архітектурну, історичну пам’ятку нашої країни.

Збаразький замок на карті