Кріль самець, вибір кролика самця для розведення

Вибір кролика самця для спарювання з самкою. Фото, опис.

Вибір кролика самця для спарювання з самкою. Фото, опис.

Наступна інформація буде корисна кролівникам щодо відбору кролика самця для спарювання і подальшого розведення потомства. За три роки кріль самець може дати близько 1000 кроленят, будучи їхнім батьком, і 3000 – їх дідусем. Отже, який самець, такими й будуть кроленята, зростання, м’ясо, кількість кроленят.

Вибирати кролика самця для розведення та спарювання слід з особливою увагою. Перші знаки статевої зрілості самці проявляються з 60 – 70 днів життя, а значить, коли кролик досягає цього віку, його переводять в індивідуальну клітку.

Основні критерії відбору кролика самця для спарювання:

  • Статеву зрілість не варто плутати з господарського зрілістю. Вона починається з 5 – 6 місяців, а у великих кроликів з семи.
  • Статева активність самця дуже важлива, оскільки неактивний кролик – марна трата часу, відведений на злучку.
  • Активний самець за один день здатний запліднити 2 – 3 самки.
  • Молодим самцям в перші місяці підсаджують не більше двох самок в день, щоб сильно їх не перевантажувати і не відбулося зниження їх здатності покривати самок.
  • Дорослим самцям, у відмінному стані, можна підсаджувати 2 самки, з перервою в один – два дні.
  • За здоров’ям самця в період спарювання потрібно уважно спостерігати. Якщо він не вгодований, від нього будуть погані кроленята. Але це зовсім не означає, що дуже вгодовані самці дадуть гарне потомство.
  • Занадто висока температура повітря теж може негативно позначитися на самцеві, якщо вище 27°C самець може бути слабоактивним.
  • На відміну від кролиць, самці не реагують так сильно на сонячний період дня.
  • Статева активність починає зменшуватися в липні.
  • Якісна сперма у самців зимою і не дуже – восени.

Запорука успішного розведення кроликів багато в чому залежить від здатності кролівника підібрати самця, він не повинен мати навіть мінімальні дефекти. Кролик зобов’язаний бути здоровим, з пропорційним статурою, у міру вгодованим, очі у нього повинні бути ясними, хутро глянсове, не скуйовджене. Кріль самець повинен добре їсти, з’їдати весь корм. Мордочка грубувата, а голова велика, грудна частина об’ємна, кістки потужні.

Чимало важливо вибираючи самця-відтворювача вивчити його статеві органи, зокрема його яєчники мають бути добре розвинені, міцні. Кролики з невеликими, м’якими яєчниками, або ж тільки з одним, не використовуються для запліднення.

Визначити статеву зрілість самця можна таким способом: тримають за шкірку біля хребта, хвостик притискають біля основи, шкіру біля статевих органів опускають вниз. У самця до 3 місяців яєчники знаходяться в пахових каналах, а потім опускаються в мошонку. Статевий член повинен бути нормально розвинений, і не змінений внаслідок захворювання. У молодих особин він повинен бути у вигляді трубочки, а у дорослих – наче заточений олівець.

Для запліднення самок краще вибирати самців з весняного окролу.