Ставок на ділянці своїми руками, покроково

Перш ніж говорити про створення ставка на присадибній ділянці ми повинні знати, що таке ставок? Як правило, ставок означає зібрання в одному місці невеликої кількості прісної води. Ставки зустрічаються майже на всіх районах світу. Це, головним чином, спостерігається в сільській місцевості. Деякі з них трапляються у місті, в меншій мірі. Люди використовують ставок для різних цілей. Більшість з цих людей, використовують його для розведення риби. Майже всі види прісноводних і морських риб в ставках вирощують без проблем. Успішне розведення залежить від екосистеми водойми. Джерелом води може бути річка, озеро чи інший природний спосіб, як дощова вода і підземні води.

Джерело води може бути різним, але він повинен дозволяти вам час від часу міняти воду. Було б краще, якщо у водоймі присутні всі зручності заміни води кожні два-три місяці. Якщо фермер змінює всю воду зі ставка, тоді з кожним разом він буде втрачати все більше і більше виробництва риби.

Ставок може бути різних розмірів. Це може бути маленький або ставок численних гектарів. Невеликий ставок ідеально підійде для задоволення сім’ї. З іншого боку, великий ставок для комерційних цілей. Але водойма гігантських розмірів не підходить під обслуговування свердловинами – занадто величезний розмір. Перед будівлею ставка слід пам’ятати про всі нюанси системи проектування.

Природні ресурси, умови, погода та обладнання не головне. Фермер повинен будувати греблю, де земля перебуває під нахилом. Ставок може бути квадратної або прямокутної форми, але ви повинні переконатися, що ставок захищений від вільного потрапляння води з іншого джерела, вода ніколи не вийде. Мітка води в ставку завжди буде одна, що дозволить постійно контролювати рибу і стежити за її життям. Ставок також повинене бути добре дренованим, щоб у випадку чого, видалити всю воду і зібрати рибу. Береги ставка повинні бути достатньо широкі для зменшення проблеми ерозії.

Для профілактики ставкових риб від злодія, ви повинні побудувати ставок як можна ближче від вашого будинку. Цей спосіб збереже рибу від злодійства.

Ставок потрібно будувати з урахуванням збільшення глибини. Ставкові рослини повинні бути у воді обов’язково. Це знижує вартість корму для вирощування риби.

Перш ніж побудувати греблю, ви повинні звернути увагу на деякі теми, які ми описали нижче:

Який розмір ставки вибрати?

Розмір ставки залежить від типу ферми. Якщо ви хочете вирощувати рибу, щоб задовольнити сімейні потреби, ви можете почати з невеликого дизайну ставка. Якщо ви хочете вирощувати рибу на продаж, зупиніть вибір на великому ставку. Форма може бути квадратна, так і прямокутна. Квадратні і прямокутні розміри легко побудувати. В комерційних цілях, розмір ставка може бути будь-яким. В першу чергу, ви повинні легко підтримувати всю живність.

Максимальна глибина ставка для домашнього розведення риби

Глибина води повинна становити 30% в одному куті та 100% у іншому кутку. Максимальна глибина залежить від виду риби, яку ви вирощуєте. Глибина може бути більше, якщо ви хочете використовувати його для запасу води протягом сухого сезону. Якою б не була глибина, ви повинні мати місце зливу. Добре дреновані ставка призначені для збору риби.

Процес будівництва є найбільш складним і дорогим способом розведення риби. Ставок повинен добре будуватися, тому що це довгий депозит, який буде накопичуватися протягом багатьох наступних років.

Основні правила будівництва:

  • Виберіть відповідне місце для створення ставу.
  • Визначити відповідні зони.
  • Зробити берег сильним.
  • Відсутність великих дерев навколо.
  • Зробити впускні і випускні шляхи.
  • Побудувати ставок біля вашого будинку.
  • Зробити ставок, в якому щонайменше одне природнне джерело води цілий рік.
  • Визначити площу водоймища, яке можете легко підтримувати.