Як почати бізнес, розведення риби?

Для підтримки вигідного рибного бізнесу, вам доведеться пройти складний процес навчання, крок за кроком. Процедура запуску рибництва в ролі бізнесу включає в себе вибір відповідних сільськогосподарських угідь або площі, тип рибної ферми (клітка, резервуар або ставок), вибір видів риб, годівля, догляд та управління, вилов риби та збут продукції. Ми коротко опишемо всі кроки нижче. Для успішного розведення риби як бізнесу, ретельно виконуйте всі кроки.

Рибництво означає розведення риби на комерційній основі в цистернах, ставках або інших огороджених місцях з метою виробництва продуктів харчування. Товарне рибництво вже зарекомендувало себе як вельми прибутковий бізнес в усьому світі. Риба це відмінне джерело їжі і білка. Попит і ціни на рибу та супутні продукти з риби також стрімко зростає, відповідно з швидким зростанням населення. Це основна причина зростання рибного бізнесу по всьому світу. Майже всі країни світу так чи інакше придатні для розведення риби в домашніх умовах. Але країни з прибережним районом особливо підходять для цієї справи. Є багато областей, де рибний бізнес є єдиним способом заробітку для народу. Однак, тут ми описуємо більше переваги рибництва та кроки для початку цього бізнесу.

Типи домашньої рибної ферми

Існує безліч конкретного виду рибних господарств, як інтенсивні та екстенсивні системи розведення. Ви можете почати рибництво, вибравши будь-який тип. Ви можете вибрати систему клітини, систему бака або систему ставків.

У системі клітки, зробити відповідну клітку і помістити її на озеро, ставок, річку або море і почати годувати рибу, поки вони не досягнуть маркетингового віку, ваги. В цьому випадку потрібно робити не одну клітку.

Будівництво власного ставка на ділянці

Побудувати відповідну водойму здається чудовим способом розведення риби під продаж. Перш ніж будувати, продумайте хороший дизайн і зробіть ставок у відповідності з бажаним дизайном. При проектуванні ставка, забезпечуйте наявність усіх видів необхідних послуг для підтримки прибуткового рибного бізнесу, аерацію, годування.

Дизайн ставка залежить від виду риби, яку ви маєте намір вирощувати і Ваше місце розташування. Ви можете звернутися до найближчого інституту рибного господарства, щоб дізнатися більше про конкретні структури ставка для конкретних видів риб. Завжди підтримуйте хороші умови в ставку. Ідеальне оточення допомагає жити і вирощувати рибу в постійному режимі, і цей пункт безпосередньо пов’язаний з кращим виробництвом і збільшенням прибутку.

Відповідні види риб для розведення вдома

Вибирати відповідний вид риби для розведення вдома дуже важливий пункт для максимізації прибутку власного рибного бізнесу. Виберіть ті види, які мають величезний попит і високі ціни на місцевому ринку. Найбільш важливим видом риб, що використовуються у рибництві в Україні є карась, лосось, короп, щука, товстолобик і сом. Всі ці види риб мають багато різновидів і підходять для вирощування в Україні ідеально. Вибирайте види риб для вирощування, в залежності від ваших місцевих розташувань, попиті і ціні.

Годування риби в домашніх умовах

Годівля є найбільш важливою частиною у рибництві. Завжди намагайтеся забезпечити вашу рибу поживною їжею високої якості. Висока якість продуктів харчування не тільки забезпечує максимальну продуктивність, але також допомагає зберегти здоров’я риб. Тому пропонуємо використовувати додатковий корм для риб разом з натуральною їжею.

Існують різні типи готових комерційних рибних кормів, доступних на ринку для конкретних видів. Ви можете придбати ці комерційні корми з ринку або приготувати самостійно. Дізнатися більше про підготовку додаткових кормів для риб можна дізнатися на сторінках нашого сайту.

Не забудьте додати Всі типи необхідних поживних елементів, таких як вітаміни, мінерали, солі. Годуйте риб кілька разів на день, залежно від виду.

Догляд та управління рибною фермою

 • Завжди намагаємося забезпечити рибу свіжою і поживною їжею.
 • Буде краще, якщо ви можете іноді міняти воду зі ставу. Якщо немає можливості, то можна використовувати деякі хімічні речовини згідно з пропозицією експерта.
 • Слідкуйте за здоров’ям риб на регулярній основі.
 • Виконуйте всі необхідні завдання догляду своєчасно.
 • Зберігайте навколишнє середовище ставка в чистому і придатному вигляді для нормального росту і життя риб.
 • Проводьте оцінку якості води та грунту ставка на регулярній основі.
 • Завжди майте запас необхідних ліків на фермі.
 • Запобігайте поява будь-яких хижаків, в тому числі жаб, змій, сусідів і т. д.

Вилов риби, підготовка до продажу

Через певний період риби стають придатні для заготівлі і продажу. Хоча це залежить від виду риби.

 • Вилов починають, коли велика кількість риби досягає маркетингового віку. Ви можете використовувати сітку для збору риби або випустити воду з ставка.
 • Виловлюйте тільки вранці, коли температура низька.
 • Після вилову, відправити рибу на ринок як можна швидше.

Маркетинг, продаж риби на ринку або в супермаркеті

Маркетинг – це найпростіший крок у рибному бізнесі. Є численні ринки, мережі супермаркетів, де можна продавати свої товари. І всі види риб мають величезний попит на ринку. Після вилову риби зі ставка, ви можете легко продати рибу на будь-якому місцевому ринку. Навіть існує безліч компаній, які експортують рибу в зарубіжні країни. Так що не турбуйтеся про збут продукції, просто зосереджуйтесь на перших кроках, покупцям потрібна якість.

Одним словом, рибництво як бізнес в домашніх умовах дійсно дуже вигідне і хороше джерело заробітку на життя.

Якщо ви маєте намір приєднатися до цієї затії – відвідайте кілька рибних господарств у вашому регіоні і спробуйте отримати деякі практичні знання. Хай благословить вас Бог!