Рядовка зелена, фото і опис

Умовно-їстівний гриб Рядовка зелена (фото) — непопулярний лісовий гриб роду Трахолома, відноситься до сімейства Рядовкових грибів. Легко зрозуміти історію виникнення назви гриба — має зелене забарвлення.

Умовно-їстівний гриб Рядовка зелена (зеленушка), фото і опис, їстівний гриб?

Умовно-їстівний гриб Рядовка зелена (зеленушка), фото і опис, їстівний гриб?

У гриба зеленушка (народна назва), капелюшок буває різних розмірів, від 5 до 15 сантиметрів, на дотик дуже м’ясистий, через це викликає інтерес у грибників, про це пізніше. Капелюшок молодого гриба виглядає як горбок, з часом горбок розпрямляється і стає практично плоским. Колір капелюшка оливковий з легким зеленуватим відтінком. На дотик шкіра капелюшки гладка, в залежності від погоди, може бути покрита слизом.

Як видно на фото, гриб Рядовка зелена (зеленушка) — має пластинчасту структуру, колір якої трохи світліший від капелюшки.

Велика частина ніжки йде під поверхню ґрунту, загальна довжина якої становить не більше 9 сантиметрів, а товщина-всього 1,5-2 сантиметри. Колір однотонний, жовтий з зеленим відтінком.

М’якоть чистого молочного кольору, на сонці жовтіє. М’якоть борошняного запаху, несмачна, але щільна, м’ясиста. Борошняний запах може посилюватися в залежності від сусідів гриба.

Гриби рядовки зелені часто зустрічаються в сухих лісах, де більшу частину займають старі сосни, менше зустрічається в змішаних типах лісів. Зростають як в групі, так і в самоті. Період популярності зростання припадає на початок вересня — кінець листопада.

Рядовка зелена, їстівний гриб чи отруйний?

Рядовка зелена відноситься до умовно-їстівних грибів, не є популярним серед грибників, але може використовуватися в кулінарії, заготовлюються як завгодно. Грибникам під час вживання потрібно стежити за нормою, надмірне вживання викликає отруєння. Будьте пильні.