Шведська блакитна качка, фото, опис породи

Блакитна шведська качка в Швеції називається “Svensk Blå Anka”. Вона бере початок від Балтійського берега Померанії, Швеція (тепер це частина сучасної Німеччини та Польщі), де порода була виведена як повільно зростаюча, важка м’ясна порода качок. Існує багато підвидів блакитної качки, які почали з’являтися на півночі Європи в 19 столітті, лише два підвиди були більш популярні, ніж інші, голубі шведські і померанські шпиці.

Блакитна шведська качка увійшла в Британський стандарт в 1982 році, класифікується як важка порода, але прийнята в американський Стандарт досконалості набагато раніше, у 1904 році, як качка середнього класу. За даними американських і британських стандартів, качка породи блакитна шведська завжди повинна мати білий нагрудник, і не блакитні кольори пір’я слід уникати під час розведення саме всередині породи. Жовтий дзьоб вважається поганою ознакою неякісної породи.

На даний момент, по всьому світу налічується не так багато господарств з розведенням блакитних шведських качок. Порода потребує більш великого розведення, інакше, приречена на повне зникнення.