Султанська курка, фото, опис породи

Султанська курка – стародавня декоративна порода домашньої птиці, яка походить з Туреччини. Порода султанської курки дуже популярна в Туреччині. Султанські кури відрізняються високою декоративністю, красивим білим кольором і відмінним смаком м’яса. Порода вперше приїхав до Англії в 1854 році, і в Америку 1867 року. Порода була визнана американською Асоціацією домашнього птахівництва і прийнята в еталон досконалості в 1874 році.

Сьогодні султанська курка – дуже рідкісна порода, в основному, використовується для виставки. Порода знаходиться в критичному списку пріоритетів щодо збереження порід домашньої худоби.

Перегляньте повний профіль султанської породи, характеристику, поведінку і темперамент.

Характеристики султанської курки

Султанська курка невелика, красива, повністю покрита пір’ям білого кольору. Вона має особливий зовнішній вигляд з красивим оперенням. Декоративне оперення включає в себе: великі, пишні гребені, довгі хвости, рясне оперення ніг. Їх гребені майже повністю приховані під оперенням. Шия має дуже важке оперення.

Півень має три грудочки пір’я, які утворюють бороду і дуже великий, кулястий хохол. Султанська курка має червоний колір обличчя. У птиці знаходиться п’ять пальців на кожній нозі. У середньому, стандартний півень Султан важить близько 2,75 кг, а курка близько 1,8 кг.

Поведінка/Темперамент

Султанська курка дуже спокійна, слухняна і дружелюбна птиця. Самці і самки легко приручаються. В якості домашніх тварин і присадибних декоративних птахів показали кращі результати. Вони потребують особливої турботи і наявності сухої підстилки для захисту оперення, особливо на ногах. Курки Султанської породи не кращі несучки. Кури несуть середні білі яйця. Пташенята ростуть повільно і довго розвиваються. Птахи добрі літуни і паркани повинні бути величезними. Основним плюсом розведення птиці даної породи є їх смачне м’ясо.