Ангорська пухова порода кроликів

Фото і опис декоративної породи кроликів - Ангорська пухова. Характеристика для домашнього розведення.

Фото і опис декоративної породи кроликів – Ангорська пухова. Характеристика для домашнього розведення.

Ангорський кролик – декоративний тварина середніх розмірів з укороченим овальним тулубом. Слід зазначити, що зовнішній вигляд характеризується ще і великою головою, короткими вушками з помітно оброслими кінчиками. Хутро буває різного забарвлення від темно-сірого до біло-блакитний. А ще шерсть дуже еластична, шовковиста, густа, м’яка, на пуховій основі довжиною від 5 см. Сильно оброслий кролик нагадує форму кулі. Ця порода виживає в будь-яких кліматичних зонах, стійка до хвороб і витривала. Цінність ангорського кролика в тому, що з ніжного довгого хутра виготовляють теплу і приємну на дотик тканину.

В Європу тварина було завезено моряками з Туреччини в 1723 р. З цього часу починається розведення цього виду на Західній частині материка і продовжується до цих пір, так як хутро користується підвищеним попитом. На сьогоднішній день світовим лідером з видобутку ангорського хутра є Китай, близько 8 тисяч тонн в рік. В Європі лідирує Франція, потім ближні країни Чехословаччина, Польща, Угорщина.

На території колишнього Радянського Союзу ангорська пухова порода кроликів з’явилася в 1957 році в результаті гібридизації ангорських кроликів і місцевих низькопродуктивних хутрових порід. Отже, з’явився звір з покращеною продуктивністю пуху. Відмінністю такого виду кролика є відсутність пензликів на вухах і забарвлення в основному біле.

Як правильно утримувати і доглядати за ангорськими кроликами

Найголовніше в житті цієї породи кролів це клітка і обстановка, де буде мешкати звірятко. Клітку можна виготовити самостійно або придбати в спеціалізованому магазині. Стіни і підлога у клітці може бути виготовлений з металевої сітки або решітки. Ясла для сіна, поїлка, лоток для їжі потрібно підібрати так, щоб вони не пошкоджували і не забруднювали хутро. Рекомендується для кожного кролика окрема клітка. Слід відповідально поставитися до правил санітарії. Рекомендується регулярно чистити і дезінфікувати клітки.

Місце утримання вимагає підвищеного комфорту і затишку. Воно повинно бути сухим, провітрюваним з температурою +20-22 градуси і добре освітлюватись.

Особливий підхід і до раціону. У харчуванні обов’язково повинні бути присутні комбікорми, сіно, кормові буряки, морква, конюшина, люцерна, літня зелень, кісткове борошно. Для отримання якісного хутра необхідно, щоб в організм тварини потрапляло не менше 17% білка. Кролівники рекомендують збагачувати їжу кульбабами.

Слід уважно стежити за тим, щоб кролики не загинули через хвороби кишечника. Вони постійно миють свої шкурки, а грудки вовни потрапляють в ШКТ, тим більше, що звір не вміє відригувати їх. Якщо ви помітили відсутність апетиту, мала кількість випорожнень і млявість у поведінці — негайно викликайте ветеринара. Після стрижки пуху ангорський кролик особливо чутливий. У цей час необхідний обов’язковий ветеринарний огляд.

Догляд за зовнішнім виглядом тварини вимагає особливого підходу та делікатності. Щоб попередити появу ковтунів, регулярно підстригайте і розчісуйте шерсть.

Правильне харчування, умови проживання та догляд — це запорука високої продуктивності і нормальної життєдіяльності кроликів Ангорської пухової породи.