Кролі породи Метелик

Це порода м’ясо-шкуркового напряму. З’явилася в Англії (1887 рік) в процесі селекції кроликів зі строкатим забарвленням. Пізніше проводили експерименти з велетнями, віденським блакитним, фландром. У результаті вивели кролика з оригінальним цікавим окрасом – чорні плями на білому хутрі, темна смуга від зони вух до хвостика вздовж хребта, а на носі незвичайне пляма, що нагадує метелика. В честь цієї плямочки, котра неодмінно кинеться в очі, і назва породи. Найчастіше плямистість чорного кольору, але зустрічається і сірого кольору з блакитним відтінком.

Опис породи

У метеликів сильний кістяк. Голова у самок довгаста, у самців – округлена, середнього розміру. М’ясисті лапи, широкі груди, досить довга спина до 60 см. Самці більші, ніж самки. Дорослі особини досягають в середньому до 5 кілограм маси.

Умови утримання та догляд

Утримувати та розводити метеликів можна у вольєрах або клітках на свіжому повітрі при відсутності протягів. Вони не вибагливі у харчуванні. Люблять зелену траву, зернові насіння, овочі, зелені гілки, сіно. Для прискорення росту і набору ваги рекомендується давати кукурудзу, конюшину, кормові буряки, моркву, капусту. Слідкуйте за наявністю чистої води, яка повинна бути доступна постійно.

Самки приводять 6-8 кроленят. Перед приплодом готують гніздо з власної шерсті, щоб малюки перебували завжди в теплі.

Регулярно дезінфікуйте і прибирайте в клітці. Це запорука гарного самопочуття і продуктивності ваших кроликів.