Кролики породи Чорно-бурий

В результаті роботи над породами віденського блакитного, білого велетня, шиншили і фландра селекціонери одержали чорно-бурого кролика. Створений цей вид масивного сорту в республіці Татарстан в “Бірюлінському” звірорадгоспі. З 1948 року існує як самостійна порода. Забарвлення тварин має багато спільного з мастю чорно-бурої лисиці. Хутро досить густе (24 тис. волосків на 1 см квадратний) з плавними відтінками кольорів від бурого до чорного.

Стандарти породи

Характеризується чорно-бурий кролик великим, видовженим тілом до 65 см., масивною грудною частиною, можна відрізнити і подгрудну частину. Голова велика, рівна лінія спини, лапи товсті, короткі, вушка близько 18 см. Хутро на голові і вздовж хребта чорне, з боків більш різноманітне у чорно-бурому переході тонів. Мінімальна маса дорослого кролика 3,6 кг. і досягає свого максимуму до 6,5 кг. Після народження малюки важать всього 80 гр., а вже до 3 місяців вони виростають до 2,8 кг., але при правильному утриманні і годівлі. У самок хороша плодючість (7-8 шт.) і розвинений материнський інстинкт.

Утримання та догляд

Ця порода добре прижилася в нашій кліматичній зоні. Пристосована до суворих зим, витривала.

Майте на увазі, що довжина тулуба дорослого кролика до 70 см. і вага часом досягає 8 кг. Через це і в клітках має бути достатньо місця для утримання. Не слід вибирати клітки з сітчастих стін, це може пошкодити хутро. Корми вибирають в залежності від часу року. Влітку дають кроликам зелень, траву, овочі. Взимку основний раціон складають злакові насіння, соковиті овочі, спеціальні корми, мінеральні добавки, коренеплоди. Кожні три дні проводять чистку кліток, щоб уникнути шлункових розладів. Час від часу давайте настій ромашки і слабкий розчин марганцівки.

Від якісного догляду та утримання залежить стан здоров’я тварини і його продуктивність.

Напишите свой комментарий или поделитесь информацией с друзьями: