Кролики породи Російський горностаєвий

Цей вид відноситься до комбінованого напряму розведення. Свій початок бере з 1857 року. Батьківщиною Російського горностаєвого кроля вважають Англію. На початку 20-го століття потрапляє в Росію, де були поліпшені якості. Колір ворсу цієї породи має велику схожість з горностаєвої породою, це і послужило назвою даної породи. Часто шкірку використовують для імітації горностаєвої, особливо в дизайні верхнього одягу. Відповідно і ціна на неї вища, ніж у інших порід кроликів. М’ясо використовується в дієтичній кулінарії. Дивно, що малюки російського горностаєвого з’являються на світ білими, і лише потім проявляється властиве забарвлення і остаточно формується до шестимісячного віку. Шкурка щільно і рівномірно покрита чисто білим, ніжним, оксамитовим хутром, а ніс, кінцівки, хвіст пофарбовані в темно-коричневий колір.

Ця порода добре приживається в звичайних вуличних умовах (без протягів) і не перебірлива в їжі. Клімат України подобається цим кроликам. Вони досить стійкі, витривалі, плідні. Кролиця за один раз може народити до 8 кроленят. Материнський інстинкт самок підвищує швидкість росту кроленят. Російський Горностаєвий кролик широко поширений по різних країнах і отримав багато світових імен – Віндзорський, Африканський, Гімалайський і т. д.

Умови утримання Російського горностаєвого кроля

Краще всього цю породу кроликів розводити в клітках. Вони не вимогливі у харчуванні. Щоб виготовити клітку можна використовувати тару, горбилі, фанеру, дерев’яні дошки. Частіше будиночки встановлюють на стовпах 70-80 см у висоту і блоками по кілька штук. Мінімальна довжина клітки 60 см. Підлога може бути і сітчастою. А в розплідному гнізді рекомендується робити суцільну підлогу. Для зручності догляду ставлять висувний пластиковий піддон. Обов’язкова наявність поїлки, годівниці. Радять їх робити з нержавіючого металу. Слід врахувати, що ці кролики бояться протягів і перегріву. Краще підібрати місце на свіжому повітрі без прямого попадання сонячного світла. Взимку утримувати російського горностаєвого кролика потрібно в приміщенні з температурою не нижче 10 градусів тепла і вологістю повітря 60-75%.

Рослинний корм є основою в харчуванні. Потрібно стежити щоб меню було збалансованим, воно повинно становити достатню кількість клітковини. Існує певний взаємозв’язок між харчуванням і самопочуттям кролика. Організм тварини вимагає багато білків, жирів, вітамінів і мінеральних речовин. В меню входить трав’яний корм, м’ясо-кісткове і рибне борошно, злаки, зелене листя, чиста вода.

Якщо Російський горностаєвий живе в квартирі або будинку, то його необхідно купати. Для цього візьміть дитячий шампунь або зоошампунь без різкого запаху. У догляді за шерстю використовують спеціальну короткошерсту металеву щітку з тупими кінчиками. Слідкуйте за своєчасним оглядом ветеринара.

Любіть і правильно доглядайте за своїми тваринкам, і натомість ви отримаєте багато позитивних емоцій.